Inne zapachy,  Wody perfumowane,  Wody toaletowe

Jak ustrzec się przed podróbkami perfum?

Zakupy coraz częściej przenoszą się do internetu. Zwłaszcza, że ceny stanowczo odbiegają od tych proponowanych w sklepach stacjonarnych. Cena flakonika perfum może się różnić nawet o kilkadziesiąt złotych. Oszczędność z pewnością jest w tym wypadku atutem, jednak wielu potencjalnych klientów zastanawia się czy mogą mieć pewność, że oferowane w sprzedaży perfumy na pewno są oryginalne? Istnieje jednak kilka sposobów, by sprawdzić autentyczność perfum.

Aby nie pozwolić się nabrać oszustom i nie stracić pieniędzy, warto poznać metody kontroli oryginalności perfum. Najlepszym rozwiązaniem jest porównanie kupionego artykułu z produktem dostępnym w sklepie stacjonarnym. Jednak jest to zachowanie post factum, które nie uchroni przed błędem, tylko pozwoli go wykryć. Aby sprawdzić oryginalność perfum należy zwrócić uwagę na: barwę i wygląd flakonu perfum oraz opakowania, oznaczenia na flakonie, jakość numeru identyfikacyjnego, przejrzystość płynu, zapach, dodatkowe elementy: zdobienia, naklejki itp.

Dostrzeżenie wszelkich odchyleń, nieprawidłowości lub niechlujności na opakowaniu bądź wyglądzie flakonika, mogą świadczyć o tym, że zakupiony produkt jest podróbką. Często dla zmylenia tropu, nieuczciwi sprzedawcy wystawiają produkty w oryginalnych opakowaniach, a dopiero zawartość okazuje się być oszustwem. Z tego powodu warto kontrolować wszystkie elementy perfum, począwszy od buteleczki skończywszy na pudełku. Najistotniejszym kryterium świadczącym o oryginalności danego produktu jest zapach. Woń prawdziwych perfum jest niezwykle trwała, utrzymuje się nawet do kilku dni, zachowuje swoją intensywność i szlachetność. Drugim wyznacznikiem jest cena. Nie oszukujmy samych siebie. Nie można zakupić markowych perfum po śmiesznie niskich cenach.

Wiemy już jak sprawdzić oryginalność perfum po ich zakupie. Warto jednak się zastanowić w jaki sposób ustrzec się przed oszustwem, czyli kupnem podrabianych produktów? Jeśli zakup odbywa się w internecie najlepiej korzystać z zaufanych stron internetowych lub poleceń znajomych. Wtedy mamy pewność, że nie zostaniemy oszukani. Kiedy nie ma takiej możliwości, ponieważ jest to nasza pierwsza transakcja tego typu, a znajomi nie kupowali wcześniej perfum w Internecie, należy zwrócić  uwagę na estetykę graficzną strony internetowej. Brak precyzji, niedopracowanie szczegółów powinny budzić nasz niepokój. Zawsze można upewnić się, co do wiarygodności danego sklepu, dzwoniąc pod wskazany na stronie numer dla klientów. Rozmowa telefoniczna powinna utwierdzić nas w przekonaniu lub rozwiać wątpliwości. Jeśli kupujemy perfumy stacjonarnie, najlepiej zakupów dokonywać w popularnych sieciówkach i obligatoryjnie unikać sprzedawców ulicznych, domokrążców czy innych naciągaczy.

Podsumowując, aby nie paść ofiarą oszusta należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Znać oryginalny wygląd perfum , dzięki czemu można porównać dostępny egzemplarz z tym, jak do obiegu wprowadził go producent. Ważny jest sprzedawca lub sklep, który sprzedaje perfumy. Ostatecznym kryterium jest jakość zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − czternaście =