Wody perfumowane

Perfumy, które długo utrzymują się na skórze

Szukając idealnych perfum, często kierujemy się tylko kompozycją zapachową. Bardzo ważnym aspektem jest jednak również trwałość zapachu. Nawet najpiękniejsza kompozycja nie utrzyma się długo na skórze, jeśli perfum nie jest jakościowy. Jakie produkty wybierać, aby mieć pewność, że zapach utrzyma się dłużej niż kilka godzin?

Jakościowe perfumy z dużą zawartością olejków zapachowych

Zapach może być odczuwalny nawet od dwóch do kilku dni! Jakościowe perfumy odznaczają się wysoką zawartością cennych olejków. Wśród długo utrzymujących się kompozycji zapachowych wyróżniamy perfumy i wody perfumowane. Perfum zawiera od 20% do 40% olejków zapachowych. Dzięki temu zapach utrzymuje się na skórze nawet kilka dni.

Dobre i trwałe olejki zapachowe są pozyskiwane na terenie całego globu. Następnie są dokładnie sprawdzane przez profesjonalistów. Z mieszaniny wybranych przez nich olejków roślinnych, zwierzęcych (piżmo, ambra) i syntetycznych powstaje kompozycja zapachowa.

Kolejno odbywa się proces „dojrzewania” zapachu, bacznie kontrolowany przez specjalistów. Gdy kompozycja jest odpowiednia, mieszanka jest rozpuszczana w wodzie i filtrowana. W przypadku wód perfumowanych zawartość wody jest większa, a procent olejków w składzie waha się w przedziale od 10% do 20%.

Choć wody perfumowane odznaczają się atrakcyjną ceną, zapach jest trwały. Kompozycja zapachowa zawarta w wodzie perfumowanej utrzyma się nawet dwie doby. Dlatego najlepsi projektanci sygnują logo marki również wody perfumowane.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dobór nut zapachowych. Zarówno w przypadku perfum, jak też jakościowych wód perfumowanych, zapach uwalnia się stopniowo. Najpierw odczuwamy nutę głowy, kolejno serca, a na końcu nutę bazy. To właśnie nuta bazy utrzymuje się na skórze najdłużej.

Dlatego nawet jeśli zapach nosi miano perfum czy wody perfumowanej – ostateczna długość jego trwałości jest zależna również od odpowiedniego doboru nuty podstawowej. Znane marki zatrudniają w tym celu światowej sławy profesjonalistów, którym sowicie płacą. Dlatego ostateczna cena produktu jest dość wysoka.

Wody toaletowe i mgiełki – zapachy orzeźwiające

Wody toaletowe zawierają tylko od 7% do 10% olejków zapachowych. Z kolei mgiełki jedynie od 4 % do 6 %. Dlatego takie produkty powinny być traktowane jako zapach chwilowo orzeźwiający, który utrzyma się na skórze nie dłużej niż kilka godzin. Jeśli użyjemy takiej wody toaletowej rano, nie możemy oczekiwać, że efekt utrzyma się aż do wieczora. Z tego względu warto wodę toaletową lub mgiełkę nosić zawsze w torebce.

Dzięki temu, można odświeżać zapach. Często użytkowane mgiełki szybko się kończą, więc nie zawsze jest to zakup opłacalny. Pomimo wysokiej ceny, jakościowy perfum posłuży wiele lat. Wystarczy delikatnie spryskać nadgarstki i skórę na karku, aby cieszyć się zapachem przez długi czas.

Poszukując zapachu jakościowego i trwałego, należy skupić się na ofercie perfum i wód perfumowanych. To doskonały wybór dla każdego, kto pragnie cieszyć się kompozycją od dwóch do kilku dni po spryskaniu zapachem. W przypadku wyboru wody toaletowej lub mgiełki, warto mieć na uwadze, że zapach szybko się ulotni. Dlatego mgiełki tak często lądują w damskiej torebce, a zapach odświeżany jest kilka razy w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście + dwanaście =