Kosmetyki

Podkład na lato

Jaki powinien być idealny podkład na lato?

Podkład to niezwykle ważny kosmetyk w kosmetyczce kobiety. Pozwala na skorygowanie drobnych niedoskonałości naszej cery, co sprawia, że czujemy się lepiej i pewniej. Podkład powinien być dobrany przede wszystkim do rodzaju naszej cery (sucha/tłusta/mieszana/normalna), ale bardzo ważny przy jego doborze jest też kolor. Podkład na lato powinien być lekki, aby nie obciążał zbytnio naszej skóry i nie spływał przy wysokich temperaturach.

Jak dobrać podkład na lato?

Jak zostało wspomniane – przede wszystkim najpierw należy dobrać podkład do rodzaju cery. Zupełnie innego kosmetyku użyjemy w przypadku cery suchej, a innego przy cerze tłustej i nieodpowiednio dobrany podkład w tej kwestii, może stanowczo źle wpłynąć na kondycję naszej cery. Może spowodować jej nadmierne przesuszenie lub odwrotnie – przetłuszczanie.

Kolor podkładu także nie pozostaje obojętny, szczególnie latem, kiedy nasza cera przybiera nieco ciemniejszą barwę, trzeba odpowiednio dostosować kolor do barwy skóry, przyciemnionej nieco przez opaleniznę. Mimo tego, że zimą mamy sprawdzony i ulubiony podkład i wydaje nam się że jest on wręcz stworzony dla nas – warto latem jeszcze raz pokusić się o dobór koloru i sprawdzić, czy pozostaje on bez zmian. Być może – jeśli cały rok używamy kremów z wysokim filtrem i dbamy o to, aby nie narażać cery na szkodliwe promieniowanie UV – kolor podkładu latem, wcale nie musi różnić się od tego używanego zimą. Ale zazwyczaj latem skóra delikatniej ciemnieje i wymaga użycia podkładu o ton lub czasem nawet dwa – ciemniejszego.

Istotne jest dobranie podkładu na lato w świetle dziennym, najlepiej na żuchwie, a nie na ręce – jak często się to robi, gdyż da nam to gwarancję dobrze dobranego odcienia do koloru cery.

Podkład na lato – koniecznie z filtrem UV!

Dobrym rozwiązaniem na lato są podkłady zawierające od razu filtr UV, co sprawia, że nie trzeba martwić się już o nakładanie kremu przeciwsłonecznego, a tym samym oszczędzamy czas i pieniądze na zakup takiego specyfiku. Najlepiej aby podkład na lato zawierał filtr UV minimum 30 SPF, co zapewni skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi, przez co skóra będzie się wolniej starzeć i o wiele później pojawią się na niej zmarszczki.

Lekka konsystencja

Podczas doboru podkładu na lato warto też zwrócić uwagę na jego konsystencję. Na lato polecane są raczej podkłady lżejsze, które być może są mniej kryjące, ale nie będą dawały na skórze uczucia ciężkości i obecności dużej ilości produktu. Latem intensywniej się pocimy, nasze gruczoły potowe pracują intensywniej, więc zbyt dużo produktu na twarzy może powodować jego spływanie, albo też w gorszym przypadku – zatykanie ujścia gruczołów potowych, co możemy odczuć w dość nieprzyjemny sposób – przez pojawiające się na skórze zaskórniki i inne niedoskonałości. Warto stosować przy nakładaniu letniego podkładu sprawdzoną i niezawodną zasadę umiaru.

Podkład to ważny kosmetyk, dlatego jego dobór – szczególnie latem, powinien być dobrze przemyślany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 1 =